← wstecz

Budowa Zabrzańskiej Szerokopasmowej Sieci Światłowodowej – etap II i III – wraz z punktem hot – spot

 

Spółka Hawe Budownictwo w dniu 26 marca 2013r. podpisała z Miastem Zabrze umowę opartą na FIDIC-u na budowę Zabrzańskiej Szerokopasmowej Sieci Światłowodowej – etap II i III wraz z punktem hot spot.

Wartość II i III etapu inwestycji wynosi 15 mln zł netto, a całego projektu 18 mln zł netto. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbudowie sieci szerokopasmowej w Zabrzu wraz z utworzeniem punktu hot spot. W ramach zamówienia zostanie zbudowana wydajna sieć światłowodowa szkieletowa i dystrybucyjna, spełniająca wymogi sieci następnej generacji (NGN). W zakres zamówienia wchodzi nowobudowana sieć szkieletowa (11,7 km), nowy węzeł sieci szkieletowej, nowobudowana sieć dostępowa (66,2 km) i jeden Publiczny Punkt Dostępu do Internetu (PIAP).

Całkowita długość sieci na terenie miasta to ok. 72 km. Umowa obejmuje także adaptację budowlaną pomieszczeń oraz instalację i montaż urządzeń aktywnych w 150 lokalizacjach.

Spółka Hawe Budownictwo realizuje już pierwszy etap projektu budowy Zabrzańskiej Szerokopasmowej Sieci Światłowodowej o wartości ok. 3 mln zł netto. W ramach tego etapu wykonana zostanie kanalizacja teletechniczna wraz z okablowaniem światłowodowym oraz punkty szkieletowe, dystrybucyjne i dostępowe, wyposażone w przełącznice światłowodowe. Etap I obejmuje obszar centrum miasta.

Zamawiającym w imieniu Miasta Zabrze jest Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej. Inwestycja jest dofinansowana ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Zakończenie prac przewidywane jest na II kwartał 2014r.

 
Created by 813
Kontakt
Close

Serwis www.hawe-budownictwo.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.hawe-budownictwo.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdą Państwo w „polityce prywatności”.

Zamknij